Puitehitised ja konstruktsioonid

Enam kui 10-aastase puitkonstruktsioonide akustilise projekteerimise kogemusega on Akukon puitehituses usaldusväärne partner. Referentse on kogunenud juba kakssada, sealhulgas nii uusehitisi kui ka renoveerimis- ning valminud objektide rekonstrueerimisprojekte. Samuti on Akukon puitehitusobjektidel teinud üle 2000 akrediteeritud mõõtmise.

Kontaktisikud

Dmitri Tishko

Dmitri Tishko

Vanemkonsultant (EST, EN, RU, UA)
Ehitusakustika, heliisolatsiooni, müra- ja vibratsiooni ekspertiisid/projekteerimine

+372 5648 1431

Puit on ökoloogiline ja esteetiline ehitusmaterjal, mille kasutamist praegu propageeritakse eelkõige avalikus ehituses. Puit ehitusmaterjalina on väljakutse. Puitehitustööstuse kiiresti arenevad tooted ja süsteemid, paljud uued tegijad ja täiesti uut tüüpi projektiüksused nõuavad asjatundlikku ja hoolikat planeerimist, olgu selleks siis korterelamu, hotell, haridusasutus või büroohoone.

Ehitusmaterjalina on puit kerge, mis piirab selle kasutamist nõudliku heliisolatsiooniga ruumides ja hoonetes. Puithoonetes saavutatakse reeglitekohane heliisolatsioon enamasti erinevate kiht- või hübriidkonstruktsioonide abil. Puitkorterelamutes on eraldi karkassid ja helitõkked väljakutsuvad, kuna need nõrgendavad olenevalt objektist konstruktsiooni jäikust.

Kõikide projekteerijate – arhitektide, ehitus- ja tehnosüsteemide projekteerijate – plaanid mõjutavad hoone helimaailma. Koostöö akustikakonsultandiga väldib lisakulusid. Kui valminud hoonelt saadud tagasiside põhjal akustikat parandada, on kulud kordades suuremad, võrreldes juba projekteerimise alguses arvestatud akustiliste nõuannetega.

Seotud teenused

Regioon ja keel

Vali regioon ja keel

Hetke valik: